by Kristina Alkevičiūtė

Pages

pirmadienis, lapkričio 28, 2016

Jaunimo mainai - pats geriausias būdas keliauti


Deja ( arba ne) šis įrašas yra ne apie madą. Jis - apie keliones, o dar tiksliau apie erasmus+ jaunimo mainus.Aš pati į tokią kelionę leidžiuosi jau antrą kartą. Pirmasis kartas buvo pernai metais rugsėjo mėnesį, kai dalyvavau projekte Ispanijoje nuostabiame miestelyje netoli Andoros. Šįkart aš Rumunijoje, Jasai mieste ir nekantriai laukiu rytojaus - pirmosios projekto dienos. 

Dalyvauti jame mane paskatino tema- PR2 impact. Kiek skaičiau aprašyme, gilinsimės į ryšius su visuomene, klausysime paskaitų, organizuosime renginius ir t.t. Skamba tikrai įdomiai ypač kai su šia sritimi noriu sieti savo ateitį. Kol kas geriau per daug nesitikėti, kad netektų nusivilti. Viską parodys rytojus. Tvirtai žinau vieną dalyką - tai bus pats geriausias laikas.

Tiesą sakant, kol skridau lėktuvu iš Londono į Jasai, parašiau labai ilgą ir gana išsamų įrašą. Deja deja, jis neišsisaugojo, todėl tenka viską dėlioti iš naujo. 

 Erasmus+ jaunimo mainai

Yra labai daug gerų dalykų, kuriuos suteikia dalyvavinas šiuose projektuose, bet keli mano nuomone pagrindiniai yra šie: 
1. Taip keliauti yra daug pigiau. Taip, kas mėgsta keliauti žino, kad tai nėra pigus malonumas, tačiau dalyvaujant jaunimo mainuose kelionės išlaidos apmokamos  dažniausiai iki ~270 €. Projekto metu apgyvendinimas bei maitininimas taip pat nieko nekainuoja. Jeigu nori, gali nusipirkti lėktuvo bilietus keliom dienom prieš ar po projekto, taip turi galimybę pamatyti dar daugiau šalies ar miesto įžymybių.

2. Žmonės. Šiuose mainuose žmonės yra  pati didžiausi pridėtinė vertė. Per savaitę ar ilgiau kai kurie iš jų tampa tavo gyvenimo dalimi, tavo draugais. O kur dar kultūriniai vakarai... Pavyzdžiui, nuo projekto Ispanijoje praėjo jau daugiau nei metai, o su keliais žmogeliais bendrauju iki šiol. Ačiū skaitmenini amžiau ir snapchat'e bei facebook'e! Tik labai būna gaila išsiskirti. Paliekam vieni kitus su pažadais, kad kada nors aplankysim, tenka ir ne vieną ašarą nubraukti.

3. Kokybiškai praleistas laikas. Daug geriau nei gulėti lovoje ir žiūrėti serialus. Juk čia-nauja patirtis, žinios, kartais iššūkiai, prisiminimai, kuriuos "ištraukus" sunkią dieną vėl pradedi šypsotis, fantastiški žmonės, neatrastos vietos-dažnai viskas vyksta tokioje gražioje vietoje į kurią pats niekada nebūtum nuvažiavęs, taip buvo, kai buvau Ispanijoje.
  
Kaip dalyvauti: 

Lietuvoje yra nemažai nevyriausybinių organizacijų, kurios siunčia žmones į tokius projektus. Kelios iš jų - we go, unique projects, active youth. Tereikia susirasti patinkantį projektą, užpildyti anketą ir laukti atsakymo. Patarimas: rinkitės sau patinkančią temą, arba vietą. Ir pasistenkite su motyvaciniu laišku! 

Šiuo įrašu noriu pasidalinti savo patirtimi ir paskatinti jaunus žmones pasinaudoti tokia proga. Galbūt kai kurie apie tai girdi pirmą kartą, kiti dvejoja-pastariesiems pasakysiu, kad sukauptų drasą ir išsklaidytų abejones, svarstyklės čia linksta daug labiau į "už" pusę nei į "prieš".

Jau vėlu ir laikas miegoti. Jei norit įsitikinti, kaip čia smagu - sekine mane instagram'e @kristina_alk, tikiuosi bus laiko nuotraukoms įkelti! O jeigu kils klausimų ar reikės patarimų drąsiai rašykit. So, keep in touch! Ar kaip ten sako😏
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Copyright @ kristale. Blog Design by KotrynaBassDesign