trečiadienis, vasario 01, 2017

KOKIA GI TA 2017-ŲJŲ SPALVA?

Kiekvienų metų pradžioje "Pantone" spalvų institutas paskelbia, kokia spalva karaliaus mados, dizaino bei grožio srityse. Šis institutas jau daugiau negu dešimtmetį stebi naujausias pasaulio tendencijas ir joms suteikia tam tikrą atspalvį. Pernai metais vyravusios net dvi spalvos - rožinio kvarco bei prigesinta mėlyna, užleidžia vietą naujai, geltonai žalio atspalvio, pavadinimu "Greenery"( liet. žaluma). Šią spalvą galime sutikti ir naujausiose Emilio Pucci, Michael Kors, Balenciaga ir kitų dizainerių pavasario-vasaros kolekcijose. 


Nuotraukas iš pantone.com

Kodėl pasirinkta būtent ši spalva?

Anot "Pantone" instituto ši spalva primena pirmąsias pavasario dienas, kai atbunda, atsinaujina ir atgimsta gamta. Ji iliustruoja klestinčią lapiją ir skatina žmones labiau susibendrauti su aplinkiniu pasauliu. Ši spalva gamtoje tarsi neutrali. Ji skatina modernaus pasaulio žmones pasinerti į save ir išlaisvinti savo vidinį grožį. Taip pat ji yra energijos ir asmeninės aistros simbolis. 


Pasak "Pantone" spalvų instituto vykdomosios direktorės Leatrice Eiseman, 2017-aisiais ši spalva paskatins mus atsikratyti abejonių ir baimių, kylančių dėl audringos socialinės bei politinės aplinkos. Žalumos spalva simbolizuoja susijungimą su gamta bei siekimą vis didesnių tikslų, taip pat augantį norą atsinaujinti bei atsigauti.

 Kaip derinti?

 Žalumos spalva yra gana ryški, todėl tokios spalvos drabužis ar aksesuaras bus puikus aprangos akcentas. Pavyzdžiui, paltas derinamas su pastelinėmių spalvų, arba juodos-baltos drabužių. Toks derinys atrodo spalvingai, ryškiai bei išskirtinai, tačiau saikingai.


Nuotraukos iš pinterest.com

Prie žalumos spalvos dera ne tik pastelinės spalvos, juoda ar balta. Prie jos puikiai atrodo tamsiai mėlyna, mėlyna, oranžinė, vaiski geltona, alavo pilkšva. Taigi, fantazijai bei eksperimentams vietos "į valias".

1 komentaras:

  1. Oo, kokia puiki spalva! Net nežinojau, ka dji madoj :) Aš ją visuomet mėgau, tai pagaliau savo metų sulaukiau :)) Man gražu ne tik apranga žalios spalvos (ypač tas lietpaltis nuotraukoje), bet ir avalynė pvz., žalios spalvos, o jei dar suderinta su kokiu raudonu drabužėliu - mmm, tikras pavasaris širdy :)

    AtsakytiPanaikinti

Copyright @ kristale. Blog Design by KotrynaBassDesign